Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna Twarz Cera dojrzała

Cera dojrzała


Cera dojrzała traci wodę szybciej niż cera młoda – nawilżenie skóry i jędrność skóry z wiekiem stopniowo się zmniejszają. Coraz bardziej widoczne stają się głębokie zmarszczki i przebarwienia skórne.

 

Badania dowodzą, że starzenie skóry rozpoczyna się już po 25. roku życia. Przed trzydziestką u niektórych kobiet widoczne są pierwsze zmarszczki, głównie zmarszczki mimiczne lub zmarszczki pod oczami. Z wiekiem stają się one coraz wyraźniejsze, a szczególnie szybko proces ten rozwija się w okolicach pięćdziesiątki. Wiąże się to z menopauzą, którą przechodzą kobiety w tym wieku i jej skutkiem niedoboru hormonów żeńskich – estrogenów, które mają wpływ na stan naszej skóry. W tym wieku komórki wolniej się regenerują, pogarsza się sprężystość włókien kolagenowych i elastynowych. Stężenie kwasu hialuronowego w tkankach obniża się i zmniejsza się ilość gruczołów łojowych.

 

Zmiany te zachodzą w głębszych warstwach, natomiast skutki widać na powierzchni skóry, która staje się mniej elastyczna, mniej wytrzymała, bardziej uwidaczniają się zmarszczki, przebarwienia, skóra jest cienka, a jej powierzchnia szorstka. Te zmiany powodują, że cera dojrzała potrzebuje specjalnej pielęgnacji.

 

Skuteczny lifting twarzy nie jest już dziś wyłącznie domeną chirurgii plastycznej. Dzięki nowoczesnym zabiegom widoczne efekty można osiągać bez użycia skalpela i w rozsądnej cenie. Odpowiednio dobrane i systematycznie stosowane te nieinwazyjne, nowoczesne metody mogą całkowicie wykluczyć potrzebę zabiegu chirurgicznego.

 

DOUBLE EFFET

AMBER LAVI

Jak do nas trafić

Studio Kosmetyki Profesjonalnej

Nadbrzeżna 34 (I piętro budynku pływalni)
33-300 Nowy Sącz

kontak mailowy

studio@akbeautyline.pl

biuro@akbeautyline.pl

szkolenia@akbeautyline.pl

zadzwoń do nas

+48 512 370 513
+48 535 804 560

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 10.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 14.00
Niedziela: Nieczynne

AK beuty line w sieci

Google Facbeook Youtube

Zapisz się na zabieg